KALENDÁR PODUJATÍ NA ROK 2021

           


ROZPRÁVKOVÝ ZÁMOK

Termín podujatia bude upresnený

Rozprávkový zámok je špeciálny rozprávkový divadelný festival v podobe inscenovaného predstavenia. Patrí jednoznačne k najúspešnejším a najnavštevovanejším kultúrnym podujatiam na Slovensku. Podujatie Rozprávkový zámok jedinečnou formou spája kvalitné literárne scenáre s autentickým prostredím romantického Bojnického zámku.

(ilustračný plagát je z roku 2019)

 

 BOJNICKÝ SVETLONOS NA ZÁMKU
(VEČERNÉ PREHLIADKY)

30. 10. – 31. 10. 2021

Slovenské národné múzeum – Múzeum Bojnice Vám ponúka netradičnú prehliadku večerným zámkom s jesennou výzdobou a s rozžiarenými tekvicami. A pýtate sa, prečo práve Svetlonos na zámku? Svetlonos je mýtická, rozprávková bytosť vodiaca ľudí za svojim svetlom. Ich tradícia nadväzuje na starých Keltov, ktorí verili, že v posledný októbrový deň sa duše mŕtvych vracajú na zem a snažia sa ovládnuť všetko živé. Ako ochranu pred týmto duchom používali svetlo, ktoré neskôr preniesli do vyrezávaných tekvíc. Toto svetlo pre nich znamenalo istotu živých pred mŕtvymi.


(ilustračný plagát je z roku 2019)

 


 

SV. MIKULÁŠ NA BOJNICKOM ZÁMKU
6. 12. 2021

VIANOCE NA BOJNICKOM ZÁMKU
7. 12. 2021 – 6. 1. 2022

Romantické komnaty Bojnického zámku sa aj počas tohtoročných vianočných sviatkov zaplnia vôňou ihličia a krásou vianočných ozdôb. Múzeum Bojnice si pre domácich i zahraničných návštevníkov pripravilo už tradične vianočné prehliadky zámku.

(ilustračný plagát je z roku 2020)

 

späť