Generálny
partner SNM:

Podujatia na rok 2015

VALENTÍNSKY VÍKEND NA ZÁMKU
Romantické noci vo dvojici

POZOR NOVINKA! NOČNÉ PREHLIADKY

13. 2. - 15. 2. 2015

Slovenské národné múzeum - Múzeum Bojnice si vás dovoľuje pozvať na podujatie venované zaľúbeným, ktorí si chcú na Deň sv. Valentína pripomenúť svoju lásku.

Bojnický zámok opäť po roku otvára svoje brány zamilovaným v období sviatku svätého Valentína. Príďte si vo svetle sviečok a faklí vyznať svoju lásku, vyskúšať jej vytrvalosť v rôznych dávnych hrách z čias bohatého rodu Thurzo. Preneste sa na koniec 15. storočia do komnát hradu,  v ktorých sa už o chvíľu chystá svadba dcéry palatína Uhorska Stanislava III., Evy Thurzovej, so Štefanom Pogrányim. Čo všetko musel snúbenecký pár zdolať, aké dobové povinnosti vykonať a zvládnuť, aby si mohol povedať svoje áno. Staňte sa vzácnymi hosťami na ich svadobnej veselici. Spoločne so vznešeným zamilovaným párom si vyskúšate svoju vernosť, odovzdanosť, záujem o milovaného, naučíte sa šermovať, tancovať renesančné tance, či v hradnej kuchyni namiešať "lektvar lásky" s Annou Rozinou, Evinou matkou, ktorá bola považovaná za chýrnu bosorku. V mene lásky, pod rúškom noci prežite romantické chvíle dávnych obyvateľov Bojnického zámku na vlastnej koži.

Vyskúšajte si dvorenie s puncom stredoveku vo svetle fakieľ a sviečok, pretože tento rok začíname až o 17.00 h do 21.00 h.

V prípade veľkého záujmu sa budú otvaracie hodiny valentínských nočných prehliadok predlžovať.

Do zamilovania panstvo!

Vstupné:
Dospelý 1 osoba 10 €
Dieťa od dovŕšenia 6 rokov do dovŕšenia 18 rokov a študent 8 €
Dieťa od dovŕšenia 3 rokov do dovŕšenia 6 rokov 1 €
   
Príplatok za:  
Použitie fotoaparátu 2 €
Použitie videokamery 5 €
   
Iné:  
Certifikát vernosti v cene vstupného


VEĽKONOČNÉ PRECHÁDZKY ZÁMKOM

2. 4. - 6. 4. 2015

Slovenské národné múzeum - Múzeum Bojnice pripravilo pri príležitosti veľkonočných sviatkov pre svojich návštevníkov milé prekvapenie.

Podujatie Veľkonočné prechádzky zámkom patrí medzi najmladšie podujatia v priestoroch múzea. Po prvýkrát bolo realizované v roku 2007. Odvtedy sa do ponuky podujatí dostáva každoročne. Návštevníci majú počas tohto podujatia príležitosť inšpirovať sa výzdobou zámku a prezrieť si zbierkové predmety súvisiace s jarným obdobím.

Zelený štvrtok
Veľký piatok
Biela sobota
Veľkonočná nedeľa
Veľkonočný pondelok
10:00 - 15:00 h
10:00 - 15:00 h
10:00 - 16:00 h
10:00 - 16:00 h
10:00 - 16:00 h

MEDZINÁRODNÝ FESTIVAL
DUCHOV A  STRAŠIDIEL

MŔTVE NEVESTY

30. 4., 1 - 2. 5. 2015
7. 5. - 10. 5. 2015
15. 5. - 17. 5. 2015

Medzinárodný festival duchov a strašidiel ako špeciálny produkt kultúrneho turizmu v spojení s bojnickým zámkom je venovaný domácim i zahranicným návštevníkom v rámci cestovného ruchu na hornej Nitre.

Inscenované podujatie sa každorocne sústreduje na tie udalosti a príbehy z dejín bojnického zámku, ktoré v sebe skrývajú historické prekvapenia a strašidelné motívy zo známych legiend a povestí, v rámci volnejšie adaptovaného literárneho scenára.

MŔTVE NEVESTY

Na XXII. Medzinárodnom festivale duchov a strašidiel v Bojniciach sa chystá SVADBA, aká tu ešte nebola!

...už idú..zástupy neviest zo všetkých kútov sveta! .......už idú, pochod si spievajú vo svoj deň... ...už vijú biele závoje, už kážu rozochvieť kostolné zvony... a hlávky biele plné rozprávok...Alebo nie? Nie veru!! ..nejdú, len sa tak tackajú a mrmlú si čosi..... Ah, až teraz jasne vidieť ich závoje...žltnú sa a kde tu z nich i moľa vyletí... ..A miesto bim-bam veselého... umieračik vrieska navôkol. ....a hlávky biele?... plné červov a ohlodané..
Čo chýba im? .... Pulz!

Hudba, tanec, spev, bujará zábava aj návaly emócií... o to na našej svadbe nebude núdza. Veď neviest je hneď niekoľko a každá chce vyrozprávať svoj príbeh...

Bojnický zámok je ako v histórii tak i v súčasnosti preslávený najkrajšími, najveľkolepejšími i najznámejšími svadbami. Neexistuje romantická duša, ktorá by netúžila po svadbe v jednej z jeho komnát. Preto sa aj naši hlavní hrdinovia Katarína Noffry, rozhádaní manželia Pálffyovci, utrápená Bianca Sforza, tehotná kráľovná z Anjou či rafinovaná Beatrix Aragonská s kráľom Matyášom rozhodnú znova si po rokoch sľúbiť vernosť, tentoraz na Bojnickom zámku.

Na XXII. Festivale duchov a strašidiel si po druhý krát povedia svoje áno. Tentoraz v strašidelnom, krvavom, mŕtvolnom štýle.

Vstupné:
Dospelý 1 osoba 10,00  €
Dieťa od dovŕšenia 6 rokov do dovŕšenia 15 rokov/študent 5,50  €
Dieťa od dovŕšenia 3 rokov do dovŕšenia 6 rokov 3,00  €
   
Príplatok za:  
Použitie fotoaparátu 2,00  €
Použitie videokamery 5,00  €

Otváracia doba počas XXII. MFDS:     
09:00 – 18:00 h.

Prestávky:                                           
12:00 – 12:30 h. a 15:00 – 15:30 h.

Vstupy realizujeme každých 15 minút.

Žiaci a študenti POZOR!!! Nenechajte si ujsť skvelú ponuku!

SNM-Múzeum Bojnice pozýva všetkých žiakov a študentov na XXII. ročník Medzinárodného festivalu duchov a strašidiel 2015.
Okrem toho, že na vlastnej koži zažiješ napätie a zábavu, čaká na Teba prekvapenie. Všetky triedne kolektívy, ktoré zámok navštívia vo štvrtok 30.4. alebo 7.5. si odnesú pamiatku v podobe spoločnej „strašidelnej“ fotografie. Prihlás svoju triedu hneď teraz a nemusíte čakať v rade, navyše zaplatíte zvýhodnené študentské vstupné.
Akcia platí vo štvrtok 30.04.2015 alebo 07.05.2015 pre vopred objednané triedne kolektívy. Objednávky prijímame na tel. číslach  046/5430 624, 633. Vstupy určené pre triedne kolektívy sú od 9:00 – 16:00 hod. Študentské vstupné je 5,50 € na 1 osobu. 

Pri platbe AKCEPTUJEME KULTÚRNE POUKAZY!

Ak si Ty a Tvoji spolužiaci rovnako krásni ako zámocké strašidlá, neváhaj a príď!!!
 
Tešíme sa na vás!MEDZINÁRODNÝ DEŇ DETÍ NA ZÁMKU

1. 6. 2015

Pri príležitosti Medzinárodného dňa detí pripravilo Slovenské národné múzeum - Múzeum Bojnice pre detských návštevníkov zámku zaujímavý program.

Pre viac informácií kliknite sem.

ROZPRÁVKOVÝ ZÁMOK

11. 6. - 14. 6. 2015
18. 6. - 21. 6. 2015
27. 6. - 28. 6. 2015


Rozprávkový zámok je špeciálny rozprávkový divadelný festival v podobe inscenovaného predstavenia. Patrí jednoznačne k najúspešnejším a najnavštevovanejším kultúrnym podujatiam na Slovensku.
Podujatie Rozprávkový zámok jedinečnou formou spája kvalitné literárne scenáre s autentickým prostredím romantického Bojnického zámku.

V rámci Rozprávkové zámku "Moje najmilšie rozprávky" sa tento rok zameriame na rozprávky, ktoré zvyknú rodičia deťom čítať na dobrú noc. Rozprávky, ktoré sú predzvesťou krásnych snov a dobrého spánku. Rozprávky, ktoré sú spojené s detstvom nejedného z nás.

Sny a snívanie sú dôležité pre všetkých z nás - pre veľkých aj malých. Prostredníctvom rozprávkových príbehov sa prenášame do ríše snov. Rozprávky nám umožňujú prežívať tajomné dobrodružstvá, snívať odvážne sny, preniesť sa do ríše, kde dobro víťazí nad zlom. Prostredníctvom štyroch tradičných rozprávok naučíme deti snívať aj počas dňa, ukážeme im dôležitosť snívania, silu snov a radosť z ich dosahovania.

Spomedzi množstva krásnych rozprávok počas tohtoročného podujatia ponúkame nasledovné štyri:
.         Perníková chalúpka
.         Koza rohatá
.         Janko a fazuľa
.         Zlatá priadka
 
Hrdinovia Perníkovej chalúpky Janko a Marienka prekonajú svoj strach a spoločnými silami premôžu zlú ježibabu. Lenivá koza rohatá žijúca na gazdovskom dvore dostane ponaučenie od usilovných a pracovitých zvieratiek. Odvážny Janko vďaka čarovnej fazuľke pomôže sebe i svojej mamke a usilovná Zuzka získa vysnívané šťastie a lásku. To všetko za pomoci detí, ktoré sa opäť naučia niečo dôležité - že spolupatričnosť, usilovnosť, odhodlanosť a pokora ich dovedú až k splneniu vytúžených snov.
 
Zárukou kvalitného spracovania podujatia je autor literárneho scenára, hudobný skladateľ a režisér Róbert Mankovecký.

Vstupné:
Dospelý 1 osoba 10 €
Študent do dovŕšenia 26 rokov 7 €
Dieťa od dovŕšenia 6 rokov do dovŕšenia 15 rokov 5 €
Dieťa od dovŕšenia 2 rokov do dovŕšenia 6 rokov 3 €
   
Príplatok za:  
Použitie fotoaparátu 2 €
Použitie videokamery 5 €

Otváracia doba počas podujatia Rozprávkový zámok 2015:     
08:00 – 18:00 h.

Prestávky:                                           
12:00 – 12:30 h. a 15:00 – 15:30 h.
Vstupy realizujeme každých 15 minút.

UPOZORNENIE: V sobotu, 27.06.2015, je z technických príčin upravená otváracia doba nasledovne:

08:00 – 15:00 h.

Program je len v slovenskom jazyku.

TEŠÍME SA NA VAŠU NÁVŠTEVU!

BOJNICKÉ KULTÚRNE HUDOBNÉ LETO

Koncerty vážnej hudby v podaní domácich i zahraničných hudobných a speváckych  telies. Program. 

SUPERNOC NA ZÁMKU - Muzikál

6. 8. - 9. 8. 2015

Ak máte radi strašidlá či rozprávky na bojnickom zámku, určite si zamilujete aj Slávnosti života - Supernoc na zámku.

od 18,00 hod. do 22,00 hod.

Na Bojnickom zámku žil pán spolu so svojou vernou a oddanou manželkou. Mala povahu sťa anjel, pomoc u nej našiel každý! Jedného dňa však pána povolali do boja proti Turkom na pomoc kráľovi a tak zanechal svoju mladú ženu v rukách svojich príbuzných... Tak začal príbeh plný vášne, smútku, utrpenia i sklamania. Príbeh, ktorý sa odohral v tieni veže ...
Pôvodný bojnický muzikál pochádza z pera Vojtecha Bartka. Premiéru na divadelných doskách mal v roku 2004. Slovenské národné múzeum – Múzeum Bojnice prináša návštevníkom zámku a milovníkom muzikálov jedinečnú príležitosť stať sa svedkami opätovného oživenia príbehu tajomnej panej v čiernom na mieste najviac príhodnom – v tieni jednej z veží Bojnického zámku. 
Zimomriavky a slzy Vás určite neminú...

TEŠÍME SA NA VAŠU NÁVŠTEVU!

Vstupy zaradujeme operatívne
v intervaloch každých

15 min. – 20 min.

Vstupné:
Dospelý 1 osoba 10 €
Študent od dovŕšenia 15 do dovŕšenia 26 rokov 8 €
Dieťa od dovŕšenia 3 do dovŕšenia 15 rokov 6 €
   
Príplatok za:  
Použitie fotoaparátu 2 €
Použitie videokamery 5 €


VŠETCI NA ZÁMOK

18. 9. - 20. 9. 2015

Podujatie Všetci na zámok -  Staňte sa rytiermi hravou a zábavnou formou oboznamuje návštevníkov zámku so životom rytierov. Za cieľ si kladie pripomenúť rytierske cnosti a mravné hodnoty.

Návštevníkov okrem množstva zaujímavých informácií zo života rytierov čakajú úlohy zamerané na šikovnosť a odvahu, hry, súťaže a zábava. Veselou a hravou formou spoznajú náročné požiadavky kladené na budúcich rytierov a otestujú si svoje schopnosti.

Po prekonaní všetkých nástrah a splnení úloh pokľaknú návštevníci pred samotného kráľa, ktorý ich počas slávnostného aktu v zámockej kaplnke pasuje za rytierov.

Tak teda ... Všetci na zámok! Staňte sa rytiermi!

Otváracie hodiny: 9:00 – 17:00 hod.
Prestávka: 12:00 – 12:30 hod.

Vstupné:
Dospelý 1 osoba 8 €
dôchodca nad 65 rokov  -  zľava 1,00 € 7 €
študent - zľava 3,00 € 5 €
Dieťa od dovŕšenia 6 rokov do dovŕšenia 15 rokov 4 €
Dieťa od dovŕšenia 3 rokov do dovŕšenia 6 rokov 1 €
Dieťa do dovŕšenia 3 rokov zadarmo


Príplatok za:

 
Použitie fotoaparátu 2 €
Použitie videokamery 5 €Bojnický svetlonos na zámku

30. - 31. 10. 2015 o 19:00 hod.

Slovenské národné múzeum - Múzeum Bonice vám ponúka netradičnú prehliadku nočným zámkom s jesennou výzdobou a s rozžiarenými tekvicami
(bez potreby predchádzajúcej objednávky).

30. - 31. 10. 2015 o 19:00 hod.

Svetlonos – mýtická, rozprávková bytosť vodiaca ľudí za svojim svetlom. Ich tradícia nadväzuje na starých Keltov, ktorí verili, že v posledný októbrový deň sa duše mŕtvych vracajú na zem.  Ako ochranu proti týmto duchom používali svetlo, ktoré neskôr preniesli do vyrezávaných tekvíc. Toto svetlo pre nich znamenalo istotu všetkých živých pred mŕtvymi.

Slovenské národné múzeum - Múzeum Bojnice vám počas dvoch večerov ponúka netradičnú prehliadku nočným zámkom s jesennou výzdobou, duchmi a strašidlami, ako aj s rozžiarenými tekvicami či živými svetlonosmi. Samozrejme, nebude chýbať ani prekvapenie v Zlatej sále.

Predaj vstupeniek začne v pokladnici múzea o 18:15 hod.

Tešíme sa na vašu návštevu!

Cenový výmer:

Jednotné vstupné 8 €


Príplatok za:

 

Použitie fotoaparátu

2 €

Použitie videokamery

5 €


Svätý Mikuláš

4. - 5. 12. 2015

Stretnutie detských návštevníkov s Mikulášom spojené s odovzdávaním mikulášskych balíčkov.VIANOCE NA ZÁMKU

8. 12. 2015 - 6. 1. 2016

Vianoce na zámku je podujatie, kedy návštevníci v zámockých komnatách objavia nádherne vyzdobené vianočné stromčeky, ukážky stolovania i tradičné vianočné zvyky...

Vstupné:
Dospelý 1 osoba -----
Dieťa od dovŕšenia 6 rokov do dovŕšenia 15 rokov -----
Dieťa od dovŕšenia 3 rokov do dovŕšenia 6 rokov -----
Dieťa do dovŕšenia 3 rokov -----

Príplatok za:

 
Použitie fotoaparátu -----
Použitie videokamery -----

(ilustračný plagát je z roku 2014)

späť